Blogs


Inbank AS iegādājas 100% UAB Mokilizingas akciju

Šodien, 22. maijā, Inbank AS no AS LHV Group un UAB Inovatyvūs prekybos sprendimai iegādājās 100% UAB Mokilizingas akciju. Transakcijas cena bija 15 miljoni eiro.
Kā norāda „Inbank“ Uzraudzības valdes priekšsēdētājs Priit Põldoja, „Mokilizingas” ir labi pārvaldīts uzņēmums ar ievērojamu izaugsmes potenciālu, kas labi iederas „Inbank“ stratēģijā, kura paredz uzņēmuma darbību izvēršanu citās valstīs. „„Inbank“ darbība veiktās transakcijas rezultātā ievērojami tiks izvērsta starptautiskā līmenī, jo vairāk nekā puse „Inbank“ aizdevumu portfeļa atradīsies ārpus Igaunijas,” norādīja Põldoja.
Pašlaik transakcijas rezultātā vēl nav tikušas novērotas būtiskas izmaiņas attiecībā uz „Mokilizingas” darbiniekiem, klientiem vai partneriem. „Mēs vēlamies turpināt īstenot „Mokilizingas” pašreizējo stratēģiju un ieguldīsim pēcapmaksas un aizdevumu portfeļa attīstībā. Tāpat mēs ceram, ka tiks izveidota pozitīva saikne starp „Inbank” un „Mokilizingas” Baltijas valstu partneru sadarbību un abu uzņēmumu inovatīvo tehnoloģiju ieviešanu”, norādīja Põldoja.
Lai īpašumtiesību pāreja noritētu netraucēti, LHV turpmāko 12 mēnešu garumā nodrošinās „Mokilizingas” kredītlīniju un garantēs „Mokilizingas” kredītkaršu darbību pēc pašreizējā darbības principa līdz 2019. gada beigām.
„Mokilizingas” ir vadošais patērētāju kreditēšanas produktu piedāvātājs Lietuvas tirgū, un tas ieņem otro vietu pēcapmaksas pakalpojumu jomā ar gandrīz 40% tirgus daļu. Uzņēmumam ir vairāk nekā 2000 partneri Lietuvā, gandrīz 250 tūkstoši klientu un vairāk nekā 100 tūkstoši spēkā esošu līgumu. Turklāt „Mokilizingas” sniedz savus pakalpojumus ne tikai Lietuvas, bet arī Latvijas stratēģiskajiem partneruzņēmumiem. Uzņēmumā ir nodarbināti 55 darbinieki.
Iepriekšējā gadā „Mokilizingas” neto peļņa bija 1,9 miljoni eiro, savukārt tā kapitāla atdeve – 24,8%. 2018. gada aprīļa beigās „Mokilizingas” aizdevumu portfeļa apmērs bija sasniedzis jau 65 miljonus eiro.
„Inbank” grupas uzņēmumi darbojas Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas patērētāju kreditēšanas tirgū. Turklāt banka arī pieņem starptautiskos noguldījumus no Austrijas un Vācijas.