Blogs


Inbank grupas peļņa sasniedz 10 miljonus eiro

Finanšu tehnoloģiju kompānijas SIA Inbank Latvia pārdošanas rezultāti aizvadītā gada 4. ceturksnī pieauguši par 14 miljoniem eiro jeb 17%, salīdzinot ar 2018. gada tādu pašu periodu. Inbank grupas gada peļņa pirmo reizi sasniegusi 10,0 miljonu eiro slieksni.

Inbank grupas uzņēmumi piedāvā savus pakalpojumus klientiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Grupas pārdošanas apjomi 2019. gadā sasniedza 305 miljonus eiro, tajā skaitā Latvijā – 53 miljonus eiro.

“Latvijas tirgū mūsu darbība ir vērsta uz jaunu un klientiem īpaši pievilcīgu finanšu risinājumu izstrādi. Mēs sadarbojamies ar tādiem uzņēmumiem kā K-Senukai, 1a.lv un Bite, un ar tehnoloģiju palīdzību mūsu partneru klientiem padarām iepirkšanās procesu ātrāku, ērtāku un pieejamāku. Mēs tiecamies nodrošināt izcilu klientu pieredzi un, izmantojot mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus, vienkāršot dažādu produktu un pakalpojumu iegādes procesu,” uzsver Inbank Latvia valdes priekšsēdētājs Ģirts Lediņš.

Bankas kredītportfeļa kopējais apjoms ir dubultojies, sasniedzot 338 miljonus eiro. Savukārt depozītu portfelis ir palielinājies par 57%, gada beigās sasniedzot 378 miljonus eiro. 2019. gada 4. ceturksnī Inbank grupas tīrā peļņa bija 3,4 miljoni eiro. 4. ceturksnis un gada beigas tirdzniecībā ir pati karstākā sezona, kas skaidri atspoguļojas arī tirdzniecības finansēšanas apjomu izaugsmē.

“Kopumā gada 4. ceturksnī esam pārdevuši preču nomaksas pakalpojumus par 34 miljoniem eiro, sasniedzot 75% pieaugumu gada griezumā, kā arī rekordaugstus kopējos pārdošanas rezultātus,” atzīst Inbank valdes priekšsēdētājs Jans Andreso (Jan Adresoo).

Kopējie pārdošanas rezultāti gada 4. ceturksnī sasniedza 85 miljonus eiro, kas ir par 39% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada tādu pašu periodu. Visātrāk augošais tirgus arvien ir Polija ar 18 miljoniem eiro (+173%), kam seko Lietuva ar 29 miljoniem (+28%), Igaunija ar 24 miljoniem (+22%) un Latvija ar 14 miljoniem eiro (+17%).

J. Andreso uzskata, ka liela loma panākumiem Polijas tirgū ir augstajai produktu izstrādes efektivitātei. “Sadarbojamies ar Polijas vadošo maksājumu pakalpojumu sniedzēju PayU, kas padarīja Inbank maksājumu risinājumus pieejamus tūkstošiem internetveikalu Polijā,” saka J. Andreso.

Inbank saglabā rentabilitāti par spīti ļoti ātrajai izaugsmei. “Mūsu tīrā peļņa 2019. gadā sasniedza 10 miljonus eiro, palielinoties par 8% salīdzinājumā ar 2018. gadu. Uzskatām to par ļoti labu rezultātu,” uzsver J. Andreso.

Galvenie Inbank grupas finanšu indikatori uz 31.12.2019:

  • kopējie aktīvi –  463 miljoni EUR;
  • kredītportfelis – 338 miljoni EUR;
  • depozītu portfelis – 378 miljoni EUR;
  • tīrā peļņa – 10 miljoni EUR;
  • kopējais pašu kapitāls – 47 miljoni EUR;
  • pašu kapitāla atdeve – 23,9%.

SIA Inbank Latvia ir Igaunijas kredītiestādes Inbank grupas uzņēmums. AS Inbank Igaunijā ir dibināta 2011. gadā kā finanšu tehnoloģiju kompānija Cofi. Līdz 2015. gadam Cofi kļuva par vadošo uzņēmumu Igaunijas Nomaksas pakalpojumu tirgū. Turpinot izaugsmi, Cofi ieguva bankas licenci, mainot nosaukumu uz AS Inbank, un sāka piedāvāt plašu bankas pakalpojumu klāstu. Dažu gadu laikā Inbank Igaunijā ir kļuvusi par nozīmīgu spēlētāju banku sektorā ar vairāk nekā 150 000 aktīvu klientu un plašu pakalpojumu klāstu. Inbank Latvia dibināta 2014. gadā kā SIA Cofi līzings un ietilpst Inbank grupā.

Inbank ir uz patērētāju finansēšanu fokusēta digitālā banka, kas darbojas Baltijā un Polijā, kā arī papildus piesaista depozītus Vācijā, Austrijā un Nīderlandē. Inbank grupas uzņēmumiem ir vairāk nekā 2 000 aktīvu partneru un vairāk nekā 550 000 aktīvu līgumu. Inbank obligācijas tiek kotētas Nasdaq Baltijas biržā.