Blogs


Pievienojamies Finanšu nozares asociācijai

Finanšu tehnoloģiju kompānija SIA “Inbank Latvia” kļuvusi par Latvijas Finanšu nozares asociācijas asociēto biedru.

“Jaunu asociēto biedru, kas savā ikdienas darbā plaši izmanto jaunās tehnoloģijas, piesaiste asociācijai stiprina tās kapacitāti ilgtspējīgu darbības modeļu ieviešanā.  Tādējādi varam realizēt vēl vairāk iniciatīvu, kas saistītas ar tehnoloģiju sniegtajām iespējām – ātrumu, mobilitāti, drošību –, piedāvājot inovatīvus pakalpojumus finanšu nozares klientiem. Priecājamies, ka mums pievienojies jauns asociētais biedrs – Inbank. Ceram uz produktīvu sadarbību nākotnē, strādājot kopā pie finanšu sektora un valsts tautsaimniecības attīstības, it īpaši moderno tehnoloģiju attīstības un ieviešanas ikdienas darbā jautājumos,” norāda Latvijas Finanšu nozares asociācijas vadītāja Sanita Bajāre.

“Šobrīd finanšu sektora starptautiskās reputācijas stiprināšana ir viens no svarīgākajiem nozares un valsts izaicinājumiem. Esam pagodināti būt par vienu no  finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem, kas pievienojies asociācijai, un gatavi iesaistīties tās darbā ar savu pieredzi un zināšanām. Igaunijā Inbank ir ātrāk augošā un viena no tehnoloģiski attīstītākajām bankām, un arī Latvijā mūsu mērķis ir panākt, lai Inbank pēc pieciem gadiem būtu tehnoloģiskais paraugs, uz ko varēs atsaukties kolēģi finanšu sektorā,” uzsver Inbank Latvia valdes priekšsēdētājs Ģirts Lediņš.

Latvijas Finanšu nozares asociācija ir sabiedriskā organizācija, kas pārstāv Latvijas finanšu nozari nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Tās biedru un asociēto biedru vidū ir gan Latvijā reģistrētās bankas un ārzemju banku filiāles, gan arī, piemēram, finanšu tehnoloģiju uzņēmumi.

Finanšu nozares asociācijas mērķis ir veicināt turpmāku Latvijas finanšu sektora attīstību, fokusējoties uz plaša inovatīvu pakalpojumu klāsta ar augstu pievienoto vērtību pieejamību un konkurētspēju vienotajā Eiropas Savienības tirgū.

Katram asociētajam biedram ir jāapliecina gatavība ievērot Banku sociālo hartu un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma finansēšanas un proliferācijas  novēršanas (AML/CFT) iniciatīvas.

SIA Inbank Latvia ir Igaunijas kredītiestādes Inbank grupas uzņēmums. AS Inbank Igaunijā ir dibināta 2011. gadā kā finanšu tehnoloģiju kompānija Cofi. Līdz 2015. gadam Cofi kļuva par vadošo uzņēmumu Igaunijas Nomaksas pakalpojumu tirgū. Turpinot izaugsmi, Cofi ieguva bankas licenci, mainot nosaukumu uz AS Inbank, un sāka piedāvāt plašu bankas pakalpojumu klāstu. Dažu gadu laikā Inbank Igaunijā ir kļuvusi par nozīmīgu spēlētāju banku sektorā ar vairāk nekā 150 000 aktīvu klientu un plašu pakalpojumu klāstu. Inbank Latvia dibināta 2014. gadā kā SIA Cofi līzings un ietilpst Inbank grupā.