Blogs


Praktikants vakar, jaunais speciālists jau šodien

Iepazīsimies, esmu Simona, Inbank Latvia Biznesa Procesu speciāliste. Inbank kolektīvam pievienojos pirms 4 mēnešiem, bet ar uzņēmumu esmu pazīstama jau ilgāku laiku – kopš 2018. gada vasaras.

Mūsu sadarbība sākās laikos, kad studēju Rīgas Ekonomikas augstskolā (tautas valodā – Zviedros) un, pildot skolas prasības, meklēju sev vasaras prakses vietu. Kā jau ierasts sūtīju savu CV un motivācijas vēstuli uz vairākām vietām, vadoties pēc diviem kritērijiem:
1) uzņēmumam jādarbojas finanšu nozarē;
2) uzņēmumā jābūt dinamiskai darba vide ar dažādām jaunām iespējām.

Pienāca vasara un par savu prakses vietu izvēlējos Inbank, uzņēmumu, kurš piedāvāja interesantu prakses formātu, kurā bija iespējams iepazīt dažādas uzņēmuma nodaļas. 2 nedēļas pavadīju pie finanšu analīzes speciālistiem, kam sekoja laiks kreditēšanas nodaļā, tālāk darbs ar mārketinga speciālistiem un riska analītiķiem, grāmatvedi, maksājuma uzraudzības un korporatīvo klientu attiecību speciālistiem. Šāds modelis lieliski palīdzēja izprast un iepazīt uzņēmuma struktūru, tās darbības principus un procesus. Lai darbu padarītu interesantāku un aizraujošāku – starp praktikantiem bija noorganizētas sacensības. Mans piegājiens praksei bija eksperimentāls – tā kā uzvara man bija svarīga, tad visiem uzdevumiem teicu: “jā, es to varu izdarīt”. Tas, ka es nezināju tūlītēju risinājumu uzdotajam, mani nebiedēja. Mans pieņēmums – uz katru jautājumu var rast atbildi, pakonsultējoties ar gudriem kolēģiem un pārlūkojot citus resursus.

Prakses otrajā pusē, es jau iegāju nelielā azartā un pati sāku prasīt uzdevumus un iet pie departamentiem, kas nebija iekļauti rotācijas sistēmā. Inbank vienmēr varēja atrast interesantus uzdevumus, vajadzēja tikai pajautāt. Prakses sākumā katram praktikantam tika dots arī individuāls darbs, kura laikā izvēlējos izpētīt darba organizēšanas programmu. Man bija iespēja rīkot work-shopus un ieviest jauno rīku Inbank ikdienā. Patiesu prieku sagādā tas, ka redzi sava darba augļus un pienesumu uzņēmumam, jo šī sistēma veiksmīgi tiek lietota arī šodien.

Pēc gada absolvēju augstskolu un devos darba meklējumos. Pāris darba intervijas vēlāk atskārtu cik vērtīga bija prakse Inbank. Vienā no intervijām pastāstot par savu prakses pieredzi, man pajautāja – kādēļ es neejot strādāt atpakaļ uz Inbank, kur bijusi veiksmīga iepriekšējā pieredze? Pēc diploma iegūšanas nevēlējos sevi ierobežot tikai ar vienu lielisku pieredzi, vēlējos atklāt darba tirgu un pati uz savas ādas izjust dažādus uzņēmuma modeļus. Atradu atbildīgu darbu finanšu sektorā, bet ātri sapratu, ka man pietrūkst Inbank iekšējā kultūra, cilvēki un izaicinājumi. Sākotnēji par darba maiņu pat nedomāju, jo vēlējos iegūt pēc iespējas dažādāku pieredzi, līdz vienu dienu saņēmu zvanu no Inbank Latvia valdes locekļa un mana šī brīža mentora – Jura, kurš izteica man piedāvājumu pievienoties Inbank Latvia. Tajā brīdī uzņēmums bija jauna darbinieka meklējumos un atmiņā biju palikusi es, praktikante no 2018. gada vasaras. Es pieņēmu darba piedāvājumu, jo zināju, ka garlaicīgi nebūs un man izrādījās taisnība.

Viena lieta, ko novēlu visiem topošajiem speciālistiem izejot vasaras prakses: Nedariet to tā pat vien, jo tā nosaka skola. Ejiet ar vēlmi iemācīties un izprasts. Nebaidieties izrādīt iniciatīvu un nostiprināt kontaktus nākotnes sadarbībām!

Tu vari sekot manam piemēram, bet labāk veido pats savu unikālo pieredzi!

Arī šogad Inbank Latvia ir atvērta strādāt gribošiem praktikantiem!

Inbank Latvia šovasar piedāvā 5 apmaksātas prakses vietas:

  • 3 praktikanti tiks izvēlēti “Rotējošajai praksei” – apskati šeit.
  • 1 prakses vieta ir atvērta Klientu Attiecību un Kreditēšanas nodaļā – apskati šeit.
  • 1 prakses vieta ir atvērta Maksājumu uzraudzības nodaļā – apskati šeit.

Lai pieteiktos, sūti savu pieteikumu uz dita@inbank.lv